Oct 06 2010

Bude mít Debian novou větev?

Rubrika: Projekt 21:13  

Raphaël Hertzog na svém blogu přemýšlí, jestli by nebylo dobré vytvořit ještě jednu větev Debianu. Aktuální testing totiž není ideální větví pro běžné používání, protože v rámci příprav na nové vydání stable se občas některé věci rozbijí, některé balíčky zmizí a nahradí se narychlo jinými, opravy trvají nepřiměřeně dlouho a podobně. Takové změny jsou pro uživatele nepříjemné a tak Raphaël navrhuje vytvořit novou větev CUT – Constantly Usable Testing. Mělo by se jednat o pravidelně vydávané snapshoty, které budou pořizovány z testingu ve chvílích, kdy bude prohlášen za funkční a instalovatelný. Vydávací cyklus zatím nebyl stanoven, ale hovoří se o rozpětí jednoho až šesti měsíců. Uvidíme, zda bude nakonec tento nápad realizován.

Komentáře k „Bude mít Debian novou větev?“

 1. Plamen:

  Chm chm, v souvislosti s tím, že backports se staly oficiální službou mi to přijde jako dublování již existujícího ….

 2. ABC:

  Jaký konkrétní software, se bude dostávat z backports? Ví někdo jakého softwaru se to týká?

 3. Elven:

  podla mna by skor pomohlo rychlejsie vydavanie stable vydani a hlavne to, aby v este len pripravovanom stable nebol zastaraly softver

 4. thomas:

  Mne to prijde jako styl vydavani Ubuntu. To rovnou muzou prispivat do Ubuntu a je.

 5. ghibulo:

  Dle mého by možná stačilo navázat užší spolupráci s lidmi kolem aptosidu … a prohlásit výsledky společné činnosti za oficielní větev.

Vložit komentář