Srp 06 2012

Debian 7.0 Wheezy Beta1

Rubrika: Projekt, Vývoj 19:10  

Tým vývojářů oznámil vydání instalačních médií Debianu 7.0 Wheezy ve verzi Beta1. V té bylo opraveno mnoho nalezených chyb například v jádře, které je verzi 3.2.21,  byla také rozšířena podpora hardware. V neposlední řadě bylo změněno téma instalátoru na téma Joy, které bude Debian Wheezy obsahovat. Celý seznam novinek je součástí oznámení. Bohužel od tohoto vydání z nabídky zmizelo instalační médium Businesscard, které obsahovalo pouze instalátor a pár základních balíků a bylo ideálním řešením, jak si systém sestavit podle sebe. Nyní nezbývá nic jiného, než použít médium Netinst, které je ale bohužel objemnější.

Komentáře k „Debian 7.0 Wheezy Beta1“

 1. Slavko:

  No, biznikartu som vlastne nikdy nepoužil, vždy som si vystačil s netinst, ale keď sa mi minule nevošlo na malé CD bol som pomerne sklamaný :-(

 2. Roman Horník:

  Likvidace BusinessCard je tou největší zhovadilostí, kterou mohli udělat. Proč radši nezrušili Netinst, kterej byl stejně k prdu?
  Do Debianu se museli infiltrovat škůdci z Microsoftu nebo chytráci z Canonicalu, jinak to nevidím.

 3. Ota Trkola:

  Romane, pro mě je to také nepochopitelný krok, moje nejoblíbenější instalační medium. Nicméně už delší dobu bylo vidět, že ta vizitka měla formát spíš A5, takže se to dalo čekat… RIP Businesscard.

 4. Roman Horník:

  Tak to mohli přejmenovat na netinst a původní netinst zrušit.
  Taky to byl můj oblíbenec, i když jsem to strkal na flashku, takže jestli se to vejde na mini CD, který stejně široko daleko nekoupím, jsem opravdu neměl potřebu řešit.
  R. I. P., snad jednoho dne povstaneš z popela a natrhneš ostatním obrazům jejich tlustou binární prdel.

Vložit komentář