Apr 05 2009

Debian obsahuje Xfce 4.6

Rubrika: Balíčky, Software 12:30  

Pokud jste v Debianu dříve chtěli používat Xfce 4.6, museli jste použít externí repositář. Yves-Alexis Perez oznámil přesun Xfce 4.6 do větve unstable. Změny jsou opravdu rozsáhlé a balík by měl automaticky po instalaci použít nástroj xfconf-migration-4.6.pl z xfce4-utils, který provede automatickou konverzi všeho potřebného pro novou verzi. Vývojáři doporučují provádět upgrade s vypnutým Xfce nebo alespoň ihned po aktualizaci prostředí restartovat.

Komentáře k „Debian obsahuje Xfce 4.6“

 1. PP:

  Ceske zrcadlo http://ftp.cz.debian.org ma nejaky problem – baliky v nem nejsou uplne aktualni, takze je potreba si nastavit nejake jine.

 2. knizmi:

  [2] Toho už jsem si také všiml někdy během týdne, takže od pátku jedu na ftp://debian.sh.cvut.cz/debian/

 3. spectrum:

  No s tím zrcadlem to je docela problém, není třeba to někde hlásit? Myslím, že ho používá dost lidí, navíc to je “primární zrcadlo”, tak by na něj měl být spoleh.

 4. bhy:

  měl by. podívám se, kde se to dá hlásit a udělám to. btw, mně jakožto upcčkaři netselect-apt vybral debian.mirror.dkm.cz

 5. spectrum:

  Hmm…. Tak možná bych ještě vyčkal s tím hlášením, i když jiné zrcadlo nemusí být také špatné. 🙂 Pořád mi to vrtalo hlavou, protože v amd64 xfce4.6 už nějakou dobu mám klasicky z experimentalu, nebo tak nějak. Na druhou stranu, opravdu se jedná zatím o hlášení o přechodu (a ten trvá už od okamžiku vydání xfce). Prakticky stále platí, že balíčky připraveny nejsou. Podle http://packages.debian.org/sid/xfce4-panel balíček xfce4-panel stále chybí a podobně na tom jsou i ostatní.

 6. bhy:

  mně ovšem mirror http://ftp.cz.debian.org už skoro týden ukazoval pořád žádné nové balíky při safe-upgrade i full-upgrade a mám sid/experimental. takže jsem to nahlásil a bylo mi odpovězeno, že to předali adminovi http://ftp.cz.debian.org. tak uvidíme.

Vložit komentář