Oct 08 2008

Lenny vyjde zřejmě až během roku 2009

Rubrika: Projekt 15:38  

Debian Lenny byl původně slibován už na letošní září. Tento termín je již za námi a zatím jsme se k vydání příliš nepřiblížili. Bastian Venthur na svém blogu přiznává, že tento termín byl „očividně příliš optimistický“. Před dvěma měsíci vytvořil analýzu otevřených bugů a přitom odhadl další průběh vývoje na základě zkušeností z předchozích vydání. Jeho odhady se zatím shodují se skutečným postupem vývojářů a podle Bastianova předpokladu by Lenny mohl vyjít v červnu 2009, což je o devět měsíců později, než se původně předpokládalo. „Přestože už všichni vědí, že vydání Debianu přicházejí notoricky příliš pozdě – měli bychom se konečně pokusit předkládat realističtější data a pravidelně je aktualizovat,“ dodává Bastian.

Komentáře k „Lenny vyjde zřejmě až během roku 2009“

 1. marek:

  dobrý, dobrý, dobrý – jestli to znamená, že to vydání bude obsahovat minimum chyb, tak ať to klidně trvá …

 2. rudi:

  tak tak, kto chce pouziva lenny uz davno a na serveroch dist-upgrade imho moc neponahla…

 3. Boogey:

  Souhlasim. Kdo chce, tak uz to pouziva dlouho a pokud to ma prispet ke stabilite, podpore HWa dalsich dobry veci, tak si kazdy rad pocka. Porad lepsi cekat, nez mit neco tak “stabilniho” jako Ubuntu. Ubuntu stable je mozna horsi jak Debian testing… co mozna! Urcite.

 4. ilja:

  A ať se vývojáři zaměří na snadnější zprovoznění akcelerovaného desktopu, tzv. OpenGL a multifunkční periferie – tiskárna-skener-kopírka. Případně herních zařízení se zpětnou vazbou, tzv. FF-force feedback. Dík.

Vložit komentář