Apr 06 2013

Mate Desktop Environment 1.6

Rubrika: Návody, Projekt, Software 21:55  

Ačkoliv se delší dobu zdálo, že verze 1.4 neintuitivního a neatraktivního desktopového prostředí Mate, které je nepochybně nejzdařilejším forkem legendy jménem Gnome 2, bude poslední, neboť někdy od prosince loňského nevycházely aktualizace, druhého dubna tohoto roku byl nejeden jeho uživatel mile (ale i tak trochu nemile) překvapen, že vyšla jeho nová verze, 1.6, která přinesla hromadu vylepšení, ale také i jeden menší problém.
Mate 1.6 je výsledkem osmiměsíčního intenzivního vývoje, obsahuje 1800 příspěvků od 39 vývojářů a více než 150 překladatelů. Přibyla nová témata vzhledu, byly nahrazeny zastaralé komponenty za moderní, snad všechny aplikace tohoto prostředí byly vylepšeny a obohaceny o nové vlastnosti, byly opraveny některé chyby, stále probíhá migrace na GTK3.
A teď k tomu problému: díky tomu, že Mate nahradilo MateConf (GConf) za GSettings, budete si muset znovu nastavit celé Mate, neboť se po odhlášení dočkáte výchozího nastavení. Ale pokud výchozí nastavení již používáte, nebo si toto prostředí instalujete, všimnete si maximálně tak zelených ikonek.
A jen tak mimochodem, na našem fóru se nachází návod, jak si nainstalovat Debian Wheezy (7.0) právě s tímto prostředím.

Komentáře k „Mate Desktop Environment 1.6“

  1. Valsin:

    Tak práve včera som uvažoval že sem hodím článok o tom, inak čo sa týka toho Mate skúšal som to celkom ok, ale napríklad také brasero alebo audacious a iné softy s gtk3 nemajú doriešené gtk tému vyzerá to ako win95, samotné prostredie rýchle jednoduché.

  2. Roman Horník:

    A to jsi ještě neviděl Synaptic z Experimentalu, jak je hnusnej :D. Dosud jel na GTK2, ale ten, co je v Experimentalu, už běží na GTK3. Obrovský tlačítka, spousta zbytečnýho prázdnýho místa, navíc je částečně nefunkční. Ale co, zatím straší jen v Experimentalu.

Vložit komentář