Apr 14 2014

2. sraz členů našeho fóra, uživatelů Debianu i jiných linuxových dister

Víkend na přelomu května a června bude patřit již druhému srazu nejen členů našeho fóra, ale i ostatních linuxáků.

Ačkoliv počet účastníků předloňského srazu nebyl zrovna ideální a dal by se vyjádřit prsty dvojice rukou, dalo se to čekat, neboť nikdo nevěděl, do jaké vody vstoupí, jestli to nebude trapas a zbytečná ztráta času. Kupodivu i v tak malém počtu účastníků se sraz nečekaně dobře vydařil a minimálně většina z nich dorazí i letos.

Letošní sraz bude opět v Seči, velice oblíbené turistické destinaci s krásnou přírodou, nikoliv však v kempu na pláži jako minule, kde by sraz kolidoval s mnohem mohutnějším srazem, ale v menším a klidnějším kempu U letadla.
Celá akce započne v pátek 30. 5. 2014 a skončí v neděli 1. 6. 2014.

Všechny vás srdečně zvou a těší se na vás: Petr Krčmář, Ota Trkola, Antonín Mička, Roman Horník a další.

Bližší informace a diskuzi k tomuto tématu naleznete na našem fóru


Sep 20 2013

Jedeme na konferenci LinuxDays!

Stejně jako minulý rok, i letos nesmí Debian chybět na konferenci LinuxDays, která se letos koná 5. a 6. října, a proto i letos nebudeme chybět ani my. I letošní ročník bude mít Debian svůj stánek. Kromě nasazení Debianu na serveru bude též prezentováno nasazení i na desktopu pro práci nejen s grafikou. Případně předvedeme i nějakou tu náročnější hru.


May 14 2013

Běžíme na novém serveru

Rubrika: Debian-linux.cz 11:14  

Od včerejšího pozdního večera běží web i fórum Debian-linux.cz na novém serveru u VPSFree. Co jsme tím získali proti původnímu hostingu?

  • výkonnou mašinu (osm jader, čtyři giga paměti)
  • rychlou konektivitu (1 Gbps do NIX.CZ)
  • plnou podporu IPv6
  • ochranu domény pomocí DNSSEC
  • šifrování s SSL (na fóru povinné)

To vše samozřejmě běží na novém Debianu Wheezy, jako web server používáme Nginx. Užijte si rychlejší web i fórum a v případě, že narazíte na chybu, budeme rádi za její nahlášení.


Mar 23 2013

Možnost objednání trička s motivem Debian

Rubrika: Akce, Debian-linux.cz, Fórum 20:51  

Nabízím omezenou  možnost objednat tričko s motivem Debianu. Na výběr jsou dvě barvy a tři motivy. Veškeré další podrobnosti včetně ceny a fotografií naleznete na našem foru.


Apr 24 2012

Nový redaktor na debian-linux.cz

Rubrika: Debian-linux.cz 14:30  

Redakce tohoto serveru byla obohacena o nového redaktora, dokonce ze “zahraničí”, ze Slovenska, stal se jím Braňo Valach.


Mar 25 2012

Pozvánka na 1. sraz příznivců Linuxu, zejména Debianu

Vážení přátelé,

tímto vás chci co nejsrdečněji pozvat na historicky první sraz českých a slovenských příznivců linuxové distribuce Debian, který se bude konat v Seči, v kempu u přehrady [mapa].
Oficiální termín konání srazu byl již stanoven na druhého až třetího června tohoto roku, i když někteří členové dorazí již v pátek 1. června.
Více informací naleznete na našem fóru.
Podotýkám, že vaše účast je povinná :-)


Mar 05 2012

Bazárek na fóru

Naše fórum bylo obohaceno o sekci Bazárek, kde můžete nabízet, shánět, či vyměňovat různé věci týkající se výpočetní techniky, například procesory, paměťové moduly, zdroje, dále různé periférie, tedy monitory, ozvučení atd.


Nov 12 2010

Nová verze fóra – pomozte nám odhalit chyby

Avizovaná aktualizace našeho Debian fóra nakonec dopadla dobře a podařilo se nám odladit i vzhled a několik chyb, které jsme po přechodu objevili. Určitě nové fórum vyzkoušejte a pomozte nám najít případné chyby. Ty můžete hlásit ve speciálním diskusním vláknu a my se je pak budeme snažit odstranit co nejdříve.


Nov 10 2010

Plánovaný výpadek fóra – aktualizace na SMF 2.0

Zítra těsně po půlnoci (11. listopadu od 0:00 do 2:00) nebude funkční Debian fórum. V plánu je aktualizace na novou verzi systému SMF, který naše fórum pohání. Dostaneme nový vzhled, více možností pro boj se spamem a mnoho uživatelských vylepšení. Obsah fóra bude samozřejmě zachován.


Jan 17 2009

První rok webu Debian-linux.cz

Rubrika: Debian-linux.cz 10:03  

Dnešním dnem uběhl rok od spuštění webu Debian-linux.cz a napsání prvního příspěvku. Za tu dobu bylo napsáno 212 příspěvků, pod kterými je v tuto chvíli 113 reakcí. Poslední velkou událostí je nedávné spuštění velkého Debian fóra, které se také velmi pěkně rozjíždí a už má skoro stovku uživatelů. Jsem rád, že nadšení přetrvalo a především že se našla hromada čtenářů.

Přeji sobě, webu a hlavně vám hezký druhý rok.


Další stránka »