Aug 16 2014

Debian slaví 21. narozeniny

Rubrika: Nezařazené 16:45  

Jako každý rok 16. srpna, slaví i letos Debian své narozeniny. Letos je to už 21 let od jeho narození. Všechno nejlepší! Chystáte se dnes nějak slavit?


May 26 2013

Zemřel Ray Dassen (jdassen), člen komunity kolem Debianu

Rubrika: Nezařazené 11:31  

Dne 18. května zemřel Ray Dassen (jdassen), který se aktivně podílel na vývoji Debianu od roku 1994, podílel se na rozvoji Debian Gnome týmu a byl spravoval několik balíčků. Jeho schopnosti, znalosti budou komunitě chybět.


Dec 31 2012

PF 2013

Rubrika: Nezařazené 22:22  

Vážení uživatelé Debianu, vážení návštěvníci,
 
protože starý rok končí a nový, s pořadovým číslem 2013, začíná, jménem redakce a zároveň také administrátorů fóra vám všem chci popřát co nejradostnější vstup do nového roku, hodně štěstí, zdraví, lásky a úspěchů, ale také pevné nervy, které na překonání roku příštího budeme nejspíš potřebovat.
Zároveň vám chci popřát bezproblémové instalace a aktualizace, a radostné úsměvy na vašich tvářích nejen při používání Debianu.
 
Nezapomeňte, že rok 2013 bude rokem vydání Debianu Wheezy… tedy možná


May 01 2012

Debian Projekt se připojil k Open Source Initiative

Podle starší zprávy se Debian připojil k Open Source Initiative, což je nezisková organizace na podporu a obranu svobodného software.


Jan 24 2012

Pozor na to, jak odpovídáte na otázky uživetelům

Rubrika: Nezařazené 17:49  

Že odpovídat na dotazy ostatních uživatelů není jednoduché, zná asi každý zkušenější uživatel. To, co by mohlo být užitečné znát, popisuje Raphaël Hertzog. Podle něj je potřeba být dostatečně zdvořilý a konkrétní. Nezapomínejte, že jako zkušenější fakticky reprezentujete celý projekt. Je proto lepší neodpovídat vůbec, pokud nemáte dost času a trpělivosti, a umožnit někomu “způsobilejšímu” poskytnout náležitou péči. Zejména je důležité vyhnout se “RTFM” odpovědi. A i když neznáte přesnou odpověď, můžete nabídnout relevantní odkazy, případně pomoci pouze tím, že jako zkušenější reportujete závady na ta správná místa.


Jan 24 2012

Španělská Extremadura převede 40 000 desktopů na Linux

Rubrika: Nezařazené 17:21  

Španělské autonomní společenství Extremadura hodlá migrovat přibližně čtyřicet tisíc desktopů na Debian. Celý projekt má být realizován od jara do konce roku. Aktuálně je to údajně druhá největší migrace na systém Linux.


Jan 22 2012

PHP 5.4 pomalu míří do Debianu

Rubrika: Nezařazené 17:18  

Vývoj PHP 5.4 pomalu ale jistě směřuje k vydání. Už je také jako RC dosptupná v experimentálních repozitářích. Lze proto předpokládat, že finální verze bude v repozitářích, těch nestabilních, obsažena někdy kolem poloviny února.


Mar 21 2011

Aktuální verze Nginx web serveru pro Debian

Rubrika: Nezařazené 18:11  

Jak si vytvořit balíčky aktuální verze lehkého webového serveru Nginx anglicky píše Kevin Veroneau na webu zaměřeném na správu debiáních systémů.


Feb 24 2011

Další možnost objednání Debian triček

Rubrika: Nezařazené 19:04  

Pokud máte zájem o tričko s motivem Debianu a první kolo jste nestihli, navštivte forum pro bližší informace. Je zde druhé kolo na základě opětovného zájmu a kladných reakcí na trička z kola prvního.


Feb 08 2011

České články o novém Debianu Squeeze

Rubrika: Nezařazené 8:55  

Debian 6.0 Squeeze vyšel v neděli a ani české zpravodajské servery si tuto událost nenechaly ujít a připravily vlastní recenze v češtině. Kde si můžete o Squeeze přečíst?

Pokud víte o dalších českých recenzích, dejte nám o nich vědět v diskusi.


Další stránka »