Jan 25 2011

Starší verze Debianu budou podporovány tři roky

Rubrika: Bezpečnost 10:53  

Nedávno proběhlo setkání členů bezpečnostního týmu projektu Debian. Rozhodnuto bylo například o zefektivnění práce celého týmu, úpravách parametrů kompilátoru vedoucích k vyšší bezpečnosti, beatestování bezpečnostních záplat a podobně. Velkým tématem byla také podpora starších vydání Debianu (oldstable). V současné době běží podpora ještě rok po vydání nové verze. Vývojáři chtějí ale podporu stabilního vydání prodloužit přibližně na pět let a delší cyklus vydávání bezpečnostních záplat je prvním důležitým krokem. Proto budou v budoucnu oldstable verze záplatovány ještě tři roky po vydání nového stable. „Nejprve ale bude potřeba vyřešit řadu věcí než k tomu budeme moci přistoupit,“ píše Thijs Kinkhorst z bezpečnostního týmu.

Komentáře k „Starší verze Debianu budou podporovány tři roky“

 1. asdewrwrw:

  Takze z Lennyho ked bude oldstable, rok ci tri roky?

 2. David Jaša:

  Výborně, Debian tak bude použitelný pro systémy na noteboocích typu nainstaluj-nastav-zapomeň, protože HW bude vyměněn dřív, než doběhne podpora OS. 🙂

 3. ondro:

  s dlhsou podporou sa Debianu otvaraju vecsie moznosti prieniku do enterprice segmentu, pre ktory bola podpora starej verzie rok po vidani novej verzie kratka. 3 roky uz budu zaujimave a 5 rokov uz bude dostacujuce pre vecsinu nasadeni. Spolu by to malo byt zhruba 7 rokov podpory. Ak k tomu priratam moznost dist upgrade, je to super sprava.

 4. asdewrwrw:

  vecsinu LOL

Vložit komentář