Dec 10 2008

Termín vydání Lennyho je stále nejasný

Rubrika: Projekt, Vývoj 12:22  

Bastian Venthur analyzoval opět po dvou měsících situaci okolo příprav na vydání Debianu Lenny. Od jeho posledního rozboru se tempo oprav kritických chyb nijak nezměnilo a Bastian stále předpovídá vydání na léto 2009. Steve McIntyre ale nesouhlasí s výsledky rozboru a v říjnu pro The Register řekl: Bastianův pesimistický pohled je založen jen na datech, ale pokud vím, nemluvil o tom s nikým z vývojářského týmu. Co se týče Lennyho, jsme ‘skoro’ tam.

Bastianovi ale vadí především přístup vývojářského týmu: Mě příliš netrápí, že vydáme Lennyho pozdě. Štve mě ale, že neopravíme odhadované termíny, i když je už naprosto jasné, že je nemůžeme dodržet. Je smutné, že necháváme uživatele tápat v temnotách a neřekneme jim o opožděném vydání, dokud není pozdě.

Komentáře k „Termín vydání Lennyho je stále nejasný“

 1. Jakub Lucký:

  Přece až bude hotový…

 2. Petr Krčmář:

  To je sice pravda, ale problém je v tom, že původní harmonogram hovořil o září 2008 a dvouměsíčním zmrazení. Místo toho bude Lenny stát celý rok a vyjde až v červnu 2009.

 3. Vláďa Macek:

  Když už je to takhle nepříjemně zdrženo, tak by bylo fajn, kdyby to zas na chviličku rozmrazili, nacpali tam Python 2.6 a pak zase třeba zamrazili.

  Verze 2.6 je přechodová na nekompatibilní verzi 3.0 a když nebude v Debianu teď, patrně se příchod 3.0 zbytečně oddálí…

 4. Petr Krčmář:

  To se samozřejmě netýká jen Pythonu, ale mnoha dalších balíků. Problém je, že to vnese do systému mnoho dalších bugů a v extrémním případě by k vydání Lennyho taky nikdy nemuselo dojít. Potíž je jinde: v dlouhé době mezi zmrazením a vydáním. Kdyby byl dodržen harmonogram, tak se vše ukončí za dva měsíce a jedeme dál.

 5. Hynek (Pichi) Vychodil:

  No vzhledem k mým zkušenostem s reagováním na reportované chyby si nejsem jistý, jestli to léto není přehnaně optimistické. Jestli on nebude problém s nedostatkem vývojářů.

 6. marek:

  ať ho vydaj kdy chtěj, hlavně ať si zachová svou kvalitu. proč to uspěchat

Vložit komentář