Oct 18 2012

Vyšla třetí beta instalátoru pro Debian Wheezy

Rubrika: Software 23:48  

Vývojáři dnes oznámili vydání třetí betaverze instalátoru, který bude použit v připravovaném Debianu Wheezy. Hlavní novinkou je plná podpora IPv6 během instalace a důležitá je také podpora UEFI. Většina balíčků prostředí Gnome se opět vejde na první instalační CD. Proti tomu prostředí Xfce a LXDE mají vlastní první instalační médium. To se hodí zejména při instalaci bez připojení k internetu. Zajímavý je také stav překladů: počítá se se 73 jazyky, z toho je zatím kompletních 57 (včetně češtiny).

Komentáře k „Vyšla třetí beta instalátoru pro Debian Wheezy“

 1. Marek Turnovec:

  A nepsalo se před časem někde, že výchozím prostředím bude XFCE místo Gnome? Pak bych na prvním CD čekal právě XFCE, spíš než Gnome…

 2. Petr Krčmář:

  [1] To se psalo, ale důvodem bylo, že se na první CD nevejde Gnome. Skutečně jsou teď ta alternativní média pojmenovaná LXDE a Xfce. Je možné, že se to ale ještě před finálním vydáním změní.

 3. TonyMi:

  Místo GZIP komprese nasadili XZ a balíky jsou tak o 10-20% menší, takže se tam to Gnome vejde. Původně měla změna komprese přijít až po vydání stabiní verze (jestli se nepletu).

 4. Jiri:

  Jak to vypadá s vydáním Debianu 7 Wheezy – hodlám na něj přejít; takhle bych si mohl nechat nainstalovat už zcela novou aktuální verzi.

Vložit komentář